TAPETOWANIE

Tapetowanie to doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Tapeta zapewni dekoracyjny wystrój pomieszczenia, ukryje niedoskonałości powierzchni ścian. Wzór tapety optycznie powięky lub zmniejszy pomieszczenie. Podobnie, optyczne skróci zbyt długie pomieszczenie (tzw. wagon), podwyższy lub obniży sufit.

Rodzaje tapet i ich zastosowanie:

Tapety Papierowe – Występują jako drukowane lub tłoczone. Najlepiej nadają się do np. pokoju dziennego lub sypialni. Nie zaleca się ich do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności np. łazienka, kuchnia lub pomieszczeń narażonych na zabrudzenia np. korytarz.

Tapety Winylowe – Płaski winyl jest odporny na zarysowania. Winyl spieniony jest bardziej narażony na zarysowania i ścieranie, ale za to bardziej maskuje nierówności ścian. Tapeta winylowa nadaje się do większości pomieszczeń domowych, zarówno do salonu, dziecinnego pokoju jak i kuchni czy przedpokoju; można ją stosować także w łazience.

Tapety na flizelinie – Zaletą jest szybkie tapetowanie. Klej nanosi się tylko na ścianę. Do zalet należy zaliczyć: tłumienie hałasu, dobre kryjcie nierówności ścian, są ciepłe w dotyku. Tapeta nadaje się doskonale do sypialni, pokoju dziennego, pokoju dziecięcego czy przedpokoju.

Tapety z włókna szklanego– tapety posiadają strukturę, przypominającą tkaninę.  Są odporne na wilgoć i ogień, można je myć a także malować. Do wad zaliczamy utrudnione usuwanie ze ścian. Doskonale nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności – kuchni, łazienek czy pralni.

Tapety Rauhfaser– Posiadają cienką fakturę. Nadają się do pokoju dziennego oraz sypialni, nie polecane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, oraz narażonych na zabrudzenia.ziecięcy. Tą tapetę można malować.